Sendvičové panely: Dokonalá izolace dřevostaveb

Sendvičové panely: Dokonalá izolace dřevostaveb
Sendvičové panely: Dokonalá izolace dřevostaveb.  O polystyrenu jsme už psali, nyní podrobněji probereme výhody sendvičové struktury z něj vyrobených panelů pro izolaci dřevostaveb

Vždy docílíte příjemné teploty: V zimě i v létě

Pokud na izolaci v dřevěním domě použijete panely z expandovaného polystyrenu s vrstveným složením, může vám to přinést řadu výhod. Sendvičové složení zajistí, že uvnitř domu bude vždy příjemná teplota. V zimě nikdy nedojde ke zbytečným tepelným ztrátám, v parném létě zase k nepříjemnému přehřátí. Postará se o to vnitřní vrstva izolačních panelů.

Jádro tvoří polystyren

Třívrstvé sendvičové stavebně izolační panely, které můžete zvolit jako izolaci dřevostavby, jsou z vnějších stran opatřeny deskami lisovanými z dřevěných třísek. Jádro ale tvoří expandovaný polystyren. Právě tento materiál posunuje vlastnosti panelu na mnohem vyšší úroveň. Tato struktura zaručuje, že se teplo uvnitř budovy udrží velmi dlouho.

Celoročně obyvatelné dřevostavby

Někteří lidé považují dřevostavby za cosi podřadného, protože jsou sice krásné, ale na trvalé bydlení problematické, protože nedokážou trvale udržet teplo. Ovšem tyto názory jsou chybné. V současnosti už máme pro zhotovení dřevostaveb k dispozici materiály, které dokážou velmi dobře izolovat jak tepelně, tak i zvukově.  S jejich použitím je možné vybudovat celoročně obyvatelné komfortní dřevostavby.

Žáruvzdorný materiál

Co si vlastně pod pojmem expandovaný polystyren představit? Jedná se o plynem plněný materiál z polystyrenu a jeho derivátů.  Expandovaný polystyren tvoří styrenové granule s karbonovým dioxinem, který zaručí tomuto materiálu žáruvzdornost. Granule s dioxinem se rozpustí v polymerní hmotě a poté se vystavují působení páry.

Používá se už dlouho

Výrobní proces dokáže objem granulí znásobit. Zvětšují se tak dlouho, dokud nenaplní celý blok a nevytvoří spečenou hmotu. Popsanou výrobní technologií se vytvoří materiál, který dokáže výborně tepelně a zvukově izolovat a není toxický. Jeho příznivé vlastnosti ale nejsou žádnou novinkou. Ve stavebnictví se úspěšně používá už asi 40 let. Kombinací vrstvené struktury s dřevotřískovými deskami se ale jeho vlastnosti ještě zlepší. Proto pokud uvažujete o tom obývat dřevostavbu i v zimních měsících, je tento materiál vhodným řešením, jak zajistit dostatečnou izolaci. Provést ji zvládne šikovný kutil i svépomocí. Ostatně vrstvené sendvičové materiály s jádrem z expandovaného polystyrenu se úspěšně používají i jinde

Zdroje: Science Direct, Kindus, ICP

Zdroje foto: Freepik.comautor: Helena Stejskalová , Publikováno: 12.03.2024
Reklama
Reklama