Při hubení roztočů pomohou vzduchové filtry

Při hubení roztočů pomohou vzduchové filtry
Při hubení roztočů pomohou vzduchové filtry, Nepořádek znamená zvýšené usazování prachu. Pokud nebudete každý předmět často přemisťovat a čistit. A v důsledku toho se roztoči nastěhují dovnitř.  

Omezte nepořádek

Abyste nelákali roztoče, udržujte domácnost bez nepořádku. Snažte se nenechávat na površích příliš mnoho předmětů, abyste mohli pravidelně snadno utírat prach. Pokud máte sbírku, kterou byste chtěli vystavit, použijte prosklenou úložnou skříňku, která pomůže udržet prach venku.

Vylepšete vzduchové filtry HVAC

Systém vytápění, větrání a klimatizace (HVAC) v domácnosti má obrovský vliv na množství prachu, který cirkuluje vzduchem a usazuje se na površích. Filtr systému by měl zachycovat prach, pokud funguje správně, což zase pomáhá zbavit se roztočů. Hledejte vysoce kvalitní filtr, který funguje s vaší jednotkou. Nezapomínejte na pravidelné čištění a výměnu vzduchového filtru nebo se přihlásit k předplatnému vzduchového filtru, abyste snadněji dodrželi plán. Pokud nemáte centrální systém HVAC, můžete přidat čističky vzduchu v místnosti. Ujistěte se, že často vyměňujete nebo čistíte filtry na vašem systému HVAC nebo čističce vzduchu podle pokynů výrobce. A nezapomeňte na filtry v okenních klimatizacích, zvlhčovačích, odvlhčovačích, digestořích, sušičkách prádla a vysavačích.

K hubení roztočů používejte přírodní oleje

Studie z roku 2014 zjistila, že hřebíčkový olej pomáhá zbavit se roztočů.3 Účinnost je však založena na použité koncentraci a době, po kterou je ponechána na povrchu zamořeném roztoči. Olej lze rozptýlit do vzduchu nebo kombinovat s vodou a nastříkat na matraci, koberec nebo látkový povrch. Vždy ho otestujte na malé ploše, abyste se ujistili, že nezanechá skvrny. Další možností je smíchat pár kapek oleje s jedlou sodou, posypat jím povrch, nechat alespoň hodinu působit a poté vysát.

Použijte vlhký mop

Spíše než suché vytírání je nejlepší použít vlhký mop, pokud je vaším cílem zbavit se prachu a roztočů. Je to proto, že suchý mop může prach spíše rozvířit než skutečně zachytit. Stejně tak použijte vlhké prachové hadříky k utírání prachu z nábytku a jiných povrchů. Na mnoho povrchů stačí čistá voda k navlhčení mopu nebo hadříku, ale můžete také použít čisticí sprej vhodný pro daný povrch. Snažte se nevytírat ani neutírat příliš agresivně, protože by to mohlo poslat prach do vzduchu. Buďte metodičtí a vyhýbejte se čistým povrchům, jakmile je váš mop nebo hadřík špinavý. Pokud je to možné, vyneste hlavu mopu nebo hadřík ven, abyste vytřepali prach, nebo je vymáchejte. Dělejte to opatrně, abyste náhodou nevytřepali prach zpět.

Zdroje: The Spruce

Zdroje foto: Freepik,.com

 autor: Helena Stejskalová , Publikováno: 27.06.2024
Reklama
Reklama