Zahrada pro děti: Kreativní nápady na zábavné a bezpečné hřiště

Zahrada pro děti: Kreativní nápady na zábavné a bezpečné hřiště
Máte zahradu a chcete ji proměnit na zábavné a bezpečné hřiště pro vaše děti? V tomto kutilském článku vám představíme kreativní nápady, jak vytvořit prostor plný radosti, her a dobrodružství pro vaše malé objevitele. Připravte se na zábavu a inspiraci!
 1. Bezpečnost je na prvním místě:

Při plánování zahrady pro děti je důležité zajistit jejich bezpečnost. Zde je několik tipů:

 • Povrch: Zvolte bezpečný povrch jako trávník, gumovou podložku nebo dřevěné třísky, které mohou tlumit pády.

 • Ohraničení: Ujistěte se, že máte jasně vymezené hranice hřiště, aby děti měly jasnou představu o bezpečném prostoru.

 • Bezpečné hračky: Vyberte hračky, které jsou bezpečné, odpovídají věku dětí a jsou certifikované.

 1. Houpací sítě a houpací křesla:

Houpání je oblíbenou aktivitou pro děti. Zavěšte houpací sítě nebo houpací křesla na silné větve stromů nebo na samostatnou houpačku. To umožní dětem relaxovat a vychutnávat si zahradní prostředí.

 1. Skákací místa a trampolína:

Pro děti, které milují skákání a akrobacii, můžete vytvořit skákací místa. Vytvořte pískoviště s měkkým povrchem, který umožní skoky a akrobatické kousky. Další možností je instalace bezpečné trampolíny, která zaručuje zábavu a pohyb.

 1. Malý zahradní domek:

Postavte dětem vlastní malý zahradní domek, ve kterém si mohou hrát, číst nebo si dokonce postavit vlastní domeček. To jim poskytne prostor pro jejich fantazii a kreativitu.

 1. Hřiště pro sportování:

Vytvořte prostor pro sportování a pohyb. Můžete postavit basketbalový koš, fotbalovou branku nebo pingpongový stůl. To podporuje zdravý životní styl a soutěživost u dětí.

 1. Malá zahrada:

Začleněte do zahrady malou zahrádku, kde mohou děti pěstovat rostliny a zeleninu. Tímto způsobem se naučí o přírodě a péči o rostliny.

 1. Pískoviště:

Pískoviště je klasickým prvkem pro zahradu dětí. Vytvořte pískoviště s měkkým a bezpečným povrchem, kam mohou děti hrát a stavět hradby.

 1. Odpočinek:

Nezapomeňte na odpočinkovou zónu, kde se děti mohou zastavit, relaxovat a číst. Postavte malý venkovní posezení s pohodlnými polštáři nebo venkovním nábytkem.

ZÁVĚR

Vytvoření zahrady pro děti je úžasný způsob, jak podpořit jejich radost, kreativitu a fyzickou aktivitu. Důraz kladně na bezpečnost, zábavu a dobrodružství. Kombinujte různé prvky, jako jsou houpací sítě, skákací místa, malé zahradní domky a sportovní hřiště, aby vaše děti měly nekonečné možnosti pro zábavu. Nezapomeňte také vytvořit odpočinkovou zónu pro relaxaci. S těmito kreativními nápady můžete snadno proměnit svou zahradu v zábavné a bezpečné hřiště pro vaše děti.

 

zdroj fotky:  profimedia.cz

Kniha: Když chci stavět dům : od pozemku ke kolaudaci -Pejchal, Jiříautor: Josef Šmrdla , Publikováno: 03.06.2023
Reklama
Reklama