Vypočtěte, kolik štěrku budete potřebovat
Pro zjištění potřebného množství štěrku vynásobte délku, šířku a hloubku v metrech a získáte hodnotu v metrech krychlových. Hloubka navezeného štěrku se může lišit, ale měla by být zhruba 10-15 centimetrů. Pokud plánujete položit 2-3 vrstvy štěrku, každá z nich bude muset mít zmíněných 10-15 centimetrů, takže tomu své výpočty přizpůsobte.
Objednejte štěrk a rozvrhněte jeho dodávky
Objednejte potřebné množství a typ štěrku potřebujete. Vyberte si konkrétní hrubost, tvar a barvu štěrku. Plánujete-li položit několik vrstev, rozvrhněte si to tak, aby každou z vrstev přivezla dodavatelská společnost zvlášť. Nejlépe v časovém rozmezí několika dní, abyste jednotlivé vrstvy stihli položit, uhrabat a nechat usadit, než na ně položíte další.
Připravte si nářadí, které budete potřebovat
Potřebovat budete lopatu, pevné kovové hrábě, silné pracovní rukavice a také kolečko. Jestliže tyto nástroje nemáte, poproste o jejich zapůjčení nějakého kamaráda, kupte si je.
Pronajměte si potřebné velké stroje
K udusání veškerého navezeného materiálu je ideální použít vibrační pěchovací desku. Pro jeden samostatný projekt by se ovšem jednalo o poměrně nákladnou a zbytečnou investici, takže si ji raději pokuste vypůjčit v nějakém specializovaném podniku. Neměl by to být problém. Případně si můžete na tuto práci pozvat profesionála.
Najměte traktor nebo rypadlo
Alternativou pro shánění všech možných pomůcek je pronájem rypadla a pracovníka, který ho bude obsluhovat. Rozhodně odvede celou práci mnohem rychleji, než by se podařilo vám, holýma rukama.
Zdroje: wikiHow
Zdroje: Pixabay.com