Pečlivě všechno rozepište
Připravte odhadovaný rozpočet nákladů. Jedná se o rozpis jednotlivých nákladů na výstavbu domu. Základy, řezivo, rámování, instalatérství, topení, elektrika, malování a zisk stavitele atd. Když si najmete stavitele, obvykle vytvoří návrh, aby vám přesně ukázal, kolik bude stát stavba vašeho nového domu.
Cena stavebních materiálů
Kolik stojí dřevo, cihly, betonové panely apod. v perspektivní oblasti? Práce? Vinyl? Je užitečné se zamyslet nad tím, kolik bude tento proces nakonec stát, kromě samotného nákupu pozemku. Pokuste se získat hrubý odhad, kolik bude stát stavba takového domu, jaký chcete postavit na místě, o kterém uvažujete.
Nepřeceňujte svoje síly
Rozhodněte se, jak velkou část samotné stavby budete dělat sami. Stavba domu zahrnuje několik specifických řemesel, aby byla zajištěna kvalitní práce, takže je obvykle lepší nechat vyškolené řemeslníky provádět věci, které nejste schopni dělat na odborné úrovni. Pravděpodobně dokážete sami vymalovat dům a postavit sádrokarton, ale možná si budete chtít na tyto práce někoho najmout. Pokuste se najít ekonomickou a praktickou rovnováhu mezi tím, že budete dělat projekty sami, abyste ušetřili peníze, a najímat složitější a obtížnější práci.
Zvažte externí firmy pro následující práce:
Najměte stavitele na základě podrobné smlouvy
Vše bude snazší, pokud si najmete zkušeného stavitele, který na projekt dohlédne. Nebudete se muset starat o to, abyste vše dělali sami, najímali konkrétní úkoly a sami si zajišťovali povolení. Je také mnohem snazší zajistit si stavební úvěr, pokud spolupracujete se zkušeným stavitelem, který může zahrnout prohlášení, životopis, bankovní reference a reference o zkušenostech, rozpis nákladů na řádek položky očekávaných nákladů, seznam materiálů a stavební smlouvu.
Smlouva by měla obsahovat:
Zdroje: wikiHow
Zdroje foto: Freepik.com