Jaké jsou zdroje špíny?
Potřebujete identifikovat zdroje špíny a dát svému úklidu řád. Špinavé vakuové filtry mohou šířit prach kolem, stejně jako uspěchané utírání prachu, špinavé čisticí hadry a papírové ručníky. Ujistěte se, že vaše úklidová rutina skutečně dělá váš domov čistším, nikoli prašnějším, pomocí následujících snadno pochopitelných tipů: Pravidelně vyměňujte vakuový filtr, abyste zajistili jeho účinnost a správné čištění. Pokud máte na vysavači opakovaně použitelný filtr, nezapomeňte jej čistit přibližně každý měsíc, v závislosti na tom, jak často jej používáte.
Správná technika je důležitá
Utřete prach z domu shora dolů a snažte se použít vlhkou prachovku, aby se na ni prach držel a neodletěl do jiného kouta vašeho domova. Při úklidu nešetřete na čistých ručnících a hadrech. Vyměňte hadry nebo papírové ručníky, když se začnou znatelně špinit, abyste se ujistili, že špínu jen nešíříte z police na konferenční stolek.
Proč je můj dům i přes tolik úklidu tak zaprášený?
Ponechání otevřených dveří a oken může umožnit vniknutí prachu do vašeho domova, i když pravidelně uklízíte. Může vstoupit nejmenšími prasklinami a štěrbinami. Prach se také může hromadit v nepořádku a látce, takže tyto předměty problém ještě zhorší. Zavřete nebo utěsněte otvory a vyperte koberce a textilie, aby se prach udržel v dostatečné vzdálenosti.
Zbaví čistička vzduchu prachu v mém domě?
Čistička vzduchu může pomoci se zaprášeným domem. Je schopna odstraňovat větší prachové částice přímo ze vzduchu a zachycovat škodliviny pomocí svých filtrů. Čistička vzduchu sice neodstraní každou prachovou částici, ale určitě může snížit hromadění.
Jak často bych měl doma utírat prach?
Utírání prachu v domě neznamená jen přejíždění hadříkem po tvrdých površích. Vysávání a praní ložního prádla je také součástí bezprašného domova. Dělejte tyto věci pravidelně, alespoň jednou týdně, abyste udrželi co nejvíce prachových částic na uzdě. Úklid zvládnete pak rychle.
Zdroj: The Spruce
Zdroj foto: Freepik.com